427746

New Kawai K-200 - Upright piano

22,490.00 PLN
Ask for details (E-MAIL) Send message

Ask for details (Call now)
+48518016471 Call now +48 **-*** Show phone number

Contact Person: Oskar Walczyński

BASIC INFORMATION

 • Type:Upright piano
 • Acoustic / Digital:Acoustic
 • New / Used:New
 • Manufacturer: Kawai
 • Model: K-200
 • Height:114
 • Width:149
 • Length:57
 • No. of pedals: 3
 • No. of Keys: 88
 • Colour:Black
 • Gloss level:Satin (medium gloss)

Price

 • Price: 22,490.00 PLN

Location


Description

Description available in languages listed below: (click to see)

KAWAI K-200 EP

Kawai K-200 – pianino akustyczne

Kawai to japońska firma należąca do ścisłej czołówki producentów najwyższej klasy pianin i fortepianów. Blisko 100 lat doświadczenia, dobór najlepszych materiałów i traktowanie ciągłego dążenia do rozwoju jak obowiązku, a nie ideału, sprawiło, że dziś instrumenty Kawai obecne są nie tylko w milionach domów na całym świecie, ale i w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i konserwatoriach muzycznych.

Kawai K-200 to świetnie brzmiące i przystępne cenowo pianino o solidnej konstrukcji i wysokości 114 cm. Model ten z pewnością zadowoli szerokie grono pianistów, od początkujących do tych, którzy wkraczają w muzyczne zawodowstwo.

Wszystkie pianina akustyczne marki Kawai z serii K posiadają szereg cech, dzięki którym zdobyły uznanie pianistów i bardzo mocną pozycję na rynku:

Mechanizm klawiatury Millenium III

Znakomita klawiatura Millenium III wykorzystuje komponenty z nowatorskiego tworzywa ABS-Carbon. Ten kompozytowy materiał, w którego skład wchodzą włókna węglowe, jest niezwykle sztywny i wytrzymały, co pozwala wytwarzać lżejsze elementy mechanizmu, zachowując pożądaną siłę. W efekcie akcja klawiatury pianin serii K jest mocniejsza, szybsza, stabilniejsza w działaniu i łatwiejsza do kontrolowania niż typowe mechanizmy wykonane w całości z drewna.

Aby jeszcze bardziej poprawić stabilność i pracy klawiatury, zastosowano tu trzy wsporniki z odlewanego aluminium, zapewniające dodatkowe wzmocnienie, zwiększające precyzję i powtarzalność akcji klawiatury.

Wydłużone klawisze sprawiają, że gra jest łatwiejsza, a odpowiedź klawisza lepsza na całej jego długości. Pianiści z pewnością docenią bardziej precyzyjną kontrolę i możliwość grania najmocniejszych dźwięków przy mniejszym wysiłku.

Płyta rezonansowa z wysokiej klasy litego świerku

Płyta rezonansowa jest sercem pianina i odpowiada za przekształcenie wibracji strun w piękne i bogate brzmienie instrumentu. Do produkcji płyt w pianinach Kawai używane jest jedynie lite, świerkowe drewno o prostym układzie ziarna. Każda płyta jest precyzyjnie wykańczana, aby maksymalnie poprawić jej rezonans i osiągnąć doskonałe brzmienie.

Młotki z mahoniowym rdzeniem i podwójnym filcem

Mahoniowy profil młotków zapewnia im lekkość i doskonałą responsywność. Mahoń wykorzystywany jest w najlepszych pianinach i, co ważne, używany jest do produkcji młotków we wszystkich modelach instrumentów z serii K. Młotki pianin tej serii konstruowane są tak, aby zachowywały swój kształt i właściwości brzmieniowe. Wewnętrzna, cienka warstwa filcu młoteczków pomaga uzyskać wyjątkowe brzmienie.

Mocna i stabilna konstrukcja

Frontowa drewniana listwa, za którą znajdują się klawisze została wzmocniona od spodu listwą stalową. Zabezpiecza ją to przed ewentualnym wypaczeniem i wygięciem na skutek zmian temperatury i wilgotności, które w skrajnych przypadkach mogłoby doprowadzić nawet do przyblokowania klawiszy.
FAN Poznań

Contact Us

Send an inquiry regarding: New Kawai K-200 - Upright piano
Include your country prefix code. (E.g. +1 for US / +44 for GB)
I agree that Klaviano.com may send me information to the e-mail address provided.

Languages: Deutsch, English, Polski

Business account
Verified piano shop on Klaviano.com since 2020

FAN Poznań


FAN Poznań, Poland, 61-770 Poznań, ul. Paderewskiego 6


 • Monday 11:00 - 19:00
 • Tuesday 11:00 - 19:00
 • Wednesday 11:00 - 19:00
 • Thursday 11:00 - 19:00
 • Friday 11:00 - 19:00
 • Saturday Closed
 • Sunday Closed
Open today:
Closed
More shops...

FAN Salony Pianin i Fortepianów, Poland, 70-410 Szczecin, ul. Św. Wojciecha 1, +48601224384

FAN Poznań, Poland, 61-770 Poznań, ul. Paderewskiego 6, +48518016471


+48518016471 Call now +48 **-*** Show phone number
Contact Person: Oskar Walczyński

See all pianos

Related categories:

Kawai - Trust in Japanese quality upright and grand pianos

When looking for an upright or grand piano, the choice of new and used instruments on the market is quite wide. The brands of upright and grand pianos built in Europe as well as in North America have an excellent reputation. What is worth mentioning is the manufacturer Kawai, a factory established almost 100 years ago... Read more

Do you want to buy a used piano?

While looking for a piano for yourself, your child or students you will come across many used pianos for sale, various offers more or less attractive to you as a buyer. New instruments are flawless, so we've decided to advise you on what to look out for to have a very cool piano at home used in good condition. A piano is... Read more

Used upright piano - what's worth paying attention...?

Another very important section in used pianos is the so-called acoustics. The acoustics are hidden inside the piano, i.e. in order to reach it, the salesman must show the inside of the instrument, we do not recommend to do it yourself if you have no experience in dismantling the piano. Here it is good to pay attention to... Read more