Każdy pianista ma swoje własne przyzwyczajenia i preferencje. Nierzadko wymagania dotyczące technicznych aspektów pianina są ciężkie do spełnienia. Głębokie brzmienie, długie klawisze i nowoczesny design to marzenie każdego potencjalnego kupca. Jest jednak instrument, który bez problemu łączy powyższe cechy i jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednego muzyka. Pianino Kawai K200 to klasyczny, akustyczny instrument wybierany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalnych pianistów.

Recenzja Kawai K200

Dlaczego warto wybrać Kawai K200?

Powodów do tego jest wiele. Przede wszystkim pianino Kawai K-200 wyposażone jest w płytę rezonansową, wykonaną z drewna świerkowego. Dzięki jej zwężanym krańcom instrument jest na jeszcze wyższym poziomie. Również mocowanie płyty zostało wzmocnione, dlatego jakość wykonania pianina K-200 jest niezwykle trwała.  

Instrument marki Kawai posiada długie klawisze, wykonane z laminowanego drewna i wzbogacone o metalowe podpórki. Sprawia to, że osoby, które dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę mogą poczuć komfort i wyważenie każdego dźwięku. Pianiści zyskują całkowitą kontrolę nad dźwiękiem i jego głośnością. Stabilność zachowana jest dzięki mechanice klawiatury Millennium III Upright. Jest całkowicie wykonana z drewna i posiada komponenty z ABS-Carbon.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że instrument jest niezwykle wytrzymały i odporny na wstrząśnięcia. Klawisze działają szybko, przez co mamy pełną świadomość dźwięku. Kawai K-200 to pianino, które towarzyszyć nam może przez wiele lat, równocześnie nie tracąc niesamowitego brzmienia i perfekcyjnego wyglądu. 

Nowoczesne rozwiązania

Kawai K-200 to instrument dający nam różnorodne możliwości. Nie dość, że dzięki profesjonalnym modułom jest w stanie imitować brzmienie fortepianu, to posiada szereg funkcji umożliwiających nagrywanie utworów, łączność ze smartphonem przez Bluetooth lub z laptopem przez złącze MIDI.

Ogromnym plusem i ułatwieniem jest także możliwość podpięcia słuchawek. Jest to aspekt szczególnie ważny dla osób mieszkających w bloku lub posiadających małe dzieci. Rozwiązanie sprzyja również graniu wieczorami i nocą, równocześnie nie przeszkadzając domownikom i sąsiadom. Pianino szczyci się także dotykowym panelem sterującym, co pokazuje jak nowoczesny jest to sprzęt.

Recenzja Kawai K200

Dla każdego pianisty jednym z najważniejszych aspektów jest komfort i radość z grania. Długie godziny spędzone nad klawiaturą powinny nieść radość i ukojenie oraz być oderwaniem od codziennej, szarej rzeczywistości. Pianina Kawai z serii K są niezwykle trwałe, stabilne i wyważone. Opinie osób regularnie grających na instrumentach Kawai są jednoznaczne – instrument jest doskonały w każdym calu. Wprowadzone nowinki techniczne ułatwiają naukę osobom początkującym. Możliwość nagrywania i łączenia z telefonem oraz laptopem pozwala wyeliminować błędy i po raz drugi usłyszeć zagrany utwór.

Kawai K200 wymiary

Ważne są również szczegóły takie jak wymiary oraz waga instrumentu – Kawai K-200 waży 208 kilogramów, ma 114 centymetrów wysokości, 149 centymetrów szerokości i 57 centymetrów głębokości.

Pianino Kawai K-200 to doskonały wybór dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Każdy, kto szuka nowoczesnego i pięknie brzmiącego instrumentu, powinien zastanowić się nad marką Kawai. 

Ile kosztuje Kawai K200?

Nowe pianino Kawai K-200 kosztuje od 20 000 do 30 000 złotych. Można także polować na specjalne okazje, które umieszczone są na naszej stronie klaviano.com. Znajdziemy tam wiele nowych, jak i używanych instrumentów w bardzo korzystnych cenach.


O marce  

Założyciel firmy – Koichi Kawai jako swój pierwszorzędny cel i marzenie stawiał wybudowanie najlepszego fortepianu na świecie. Dzięki nieustannemu rozwojowi i zawziętości instrumenty marki KAWAI zyskiwały coraz to nowsze i bardziej spektakularne rozwiązania. Po śmierci założyciela u steru został Shigeru Kawai, który dzięki pasji i niezwykłej inteligencji, wybudował sieć Szkół Muzycznych Kawai i Akademię Muzyczną Kawai, która umożliwiła mu wyszkolenie odpowiedniej kadry nauczycieli. Prestiż marki nieustannie rósł. Duży wpływ miało na to ciepłe, głębokie brzmienie, które gwarantował każdy instrument oznaczony znakiem Kawai. Aktualnie pianina i fortepiany tej firmy cieszą się uznaniem na całym świecie.

Kawai K200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.