New, Kawai, K-200

Selling price:
20,900.00 zł
Manufacturer
Kawai
Model
K-200
New / Used
New
Acoustic / Digital
Acoustic
Year of manufacture
2021
Technical details
Width
149 cm
Length
57 cm
Height
114 cm
No. of pedals
3
No. of Keys
88
Additional information
Colour
Black
Gloss level
Satin (medium gloss)
Finish type
Other
Natural piano key tops
No
Warranty months
60
Warranty description
Gwarancja producenta
Description
Description
Kawai K-200 – pianino akustyczne

Kawai to japońska firma należąca do ścisłej czołówki producentów najwyższej klasy pianin i fortepianów. Blisko 100 lat doświadczenia, dobór najlepszych materiałów i traktowanie ciągłego dążenia do rozwoju jak obowiązku, a nie ideału, sprawiło, że dziś instrumenty Kawai obecne są nie tylko w milionach domów na całym świecie, ale i w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i konserwatoriach muzycznych.

Kawai K-200 to świetnie brzmiące i przystępne cenowo pianino o solidnej konstrukcji i wysokości 114 cm. Model ten z pewnością zadowoli szerokie grono pianistów, od początkujących do tych, którzy wkraczają w muzyczne zawodowstwo.

Wszystkie pianina akustyczne marki Kawai z serii K posiadają szereg cech, dzięki którym zdobyły uznanie pianistów i bardzo mocną pozycję na rynku:

Mechanizm klawiatury Millenium III

Znakomita klawiatura Millenium III wykorzystuje komponenty z nowatorskiego tworzywa ABS-Carbon. Ten kompozytowy materiał, w którego skład wchodzą włókna węglowe, jest niezwykle sztywny i wytrzymały, co pozwala wytwarzać lżejsze elementy mechanizmu, zachowując pożądaną siłę. W efekcie akcja klawiatury pianin serii K jest mocniejsza, szybsza, stabilniejsza w działaniu i łatwiejsza do kontrolowania niż typowe mechanizmy wykonane w całości z drewna.

Aby jeszcze bardziej poprawić stabilność i pracy klawiatury, zastosowano tu trzy wsporniki z odlewanego aluminium, zapewniające dodatkowe wzmocnienie, zwiększające precyzję i powtarzalność akcji klawiatury.

Wydłużone klawisze sprawiają, że gra jest łatwiejsza, a odpowiedź klawisza lepsza na całej jego długości. Pianiści z pewnością docenią bardziej precyzyjną kontrolę i możliwość grania najmocniejszych dźwięków przy mniejszym wysiłku.

Płyta rezonansowa z wysokiej klasy litego świerku

Płyta rezonansowa jest sercem pianina i odpowiada za przekształcenie wibracji strun w piękne i bogate brzmienie instrumentu. Do produkcji płyt w pianinach Kawai używane jest jedynie lite, świerkowe drewno o prostym układzie ziarna. Każda płyta jest precyzyjnie wykańczana, aby maksymalnie poprawić jej rezonans i osiągnąć doskonałe brzmienie.

Młotki z mahoniowym rdzeniem i podwójnym filcem

Mahoniowy profil młotków zapewnia im lekkość i doskonałą responsywność. Mahoń wykorzystywany jest w najlepszych pianinach i, co ważne, używany jest do produkcji młotków we wszystkich modelach instrumentów z serii K. Młotki pianin tej serii konstruowane są tak, aby zachowywały swój kształt i właściwości brzmieniowe. Wewnętrzna, cienka warstwa filcu młoteczków pomaga uzyskać wyjątkowe brzmienie.

Mocna i stabilna konstrukcja

Frontowa drewniana listwa, za którą znajdują się klawisze została wzmocniona od spodu listwą stalową. Zabezpiecza ją to przed ewentualnym wypaczeniem i wygięciem na skutek zmian temperatury i wilgotności, które w skrajnych przypadkach mogłoby doprowadzić nawet do przyblokowania klawiszy.
Financial options
Price negotiable
No
Tuning included in the price
Yes
Transport included in the price (ground floor)
Domestic
Location
Country
Poland
State/Region/Province
West Pomerania
City
Szczecin
Show on map
Expand Map
Contact Person: Rainer Nix
 • Report Listing
  Cancel Report
ID: 427746
Search for a city or choose one from the list

Offers you can compare

  You don’t have any pianos or grand piano selected for comparison
  Compare
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Select a label or click "Other" to send comments
  Loading...
  Are you sure you want to cancel your report?
  Ask for an instrument Please ask for more pictures Ask for rent Clear