Fortepian Bösendorfer Gp-185 Vc czarny połysk nowy

Selling price:
339,900.00 zł
Manufacturer
Bosendorfer
Model
185VC
New / Used
New
Acoustic / Digital
Acoustic
Year of manufacture
2021
Technical details
Width
151 cm
Length
185 cm
Height
102 cm
No. of pedals
3
No. of Keys
88
Additional information
Colour
Black
Gloss level
High Gloss
Finish type
Polyester
Natural piano key tops
No
Warranty months
60
Warranty description
Gwarancja producenta
Description
Description
Bösendorfer Grand Piano 185VC – fortepian akustyczny


Historia marki Bösendorfer sięga roku 1828, kiedy to Ignaz Bösendorfer został członkiem prestiżowego wiedeńskiego cechu budowy instrumentów. Dziesięć lat później fortepian Bösendorfer Grand zyskał światową sławę po słynnym koncercie Franciszka Liszta, który także odbył się w Wiedniu. Od tej pory austriacka manufaktura stała się jednym z najznakomitszych producentów fortepianów i pianin akustycznych, a dziś jest najdłużej działającym producentem instrumentów segmentu premium. Po blisko 200 latach doświadczeń i rozwoju wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce, oferując szeroką gamę wspaniałych i wyrafinowanych instrumentów, łączących tradycyjne rzemiosło z współczesną wiedzą z dziedziny akustyki oraz najwyższą jakość wykonania z pięknem i elegancją. Fortepiany Bösendorfer są obecne w najbardziej prestiżowych filharmoniach i salach koncertowych świata, a model Imperial stał się ikoną i niedoścignionym wzorem „wiedeńskiego” brzmienia i jakości.


Bösendorfer Grand Piano 185VC to niezwykle wyrafinowany i technicznie zaawansowany instrument, którego salonowe wymiary kontrastują z potężnym i bogatym brzmieniem, przywodzącym na myśl fortepian koncertowy. Tradycja i ponad wiek doświadczeń w budowie fortepianów, połączone z najnowszą technologią Vienna Concert, pozwoliły zbudować wspaniały fortepian o imponująco głębokim i bogatym brzmieniu oraz zaskakująco dużej głośności. Ten piękny i inspirujący instrument wypełni swoim niesamowitym brzmieniem zarówno niewielkie sceny, jak i studia nagraniowe, sale edukacyjne oraz domowe salony. Grand Piano 185VC oferuje niezrównaną pracę mechaniki, pozwalającą na nieograniczoną interpretację, ekspresję i wirtuozerskie wykonania pianistyczne. A przy swoich, wciąż kompaktowych, wymiarach dostarcza spektakularnej wręcz potęgi dźwięku, z niesamowitą dynamiką i głębokim basem. Pełnego niuansów i tonalnych odcieni możliwych do uzyskania przez najbardziej subtelne zmiany w sposobie, w jaki pianista dotyka klawiszy.


Technologia Vienna Concert (VC)


U jej fundamentów leży idea usunięcia wszystkich przeszkód i ograniczeń pomiędzy wyobraźnią artysty a ostatecznym brzmieniem i interpretacją utworu. Tak, aby pozostały jedynie czyste emocje i pełnia możliwości. Dzięki ogromnej ilości czasu poświęconej na badania i próby oraz opracowaniu szeregu usprawnień materiałów i technik budowy, powstała technologia nowej generacji. Bösendorfer Grand Piano 185VC zawdzięcza jej bardzo mocną i stabilną konstrukcję mechaniki, która jest podstawą niezwykle precyzyjnego, unikalnego mechanizmu klawiatury o akcji pozwalającej nawet najbardziej wymagającym pianistom na niczym nieskrępowaną i w pełni kontrolowaną ekspresję. Dzięki połączeniu tradycji z najnowszą i najbardziej rozwiniętą technologią budowy fortepianów, model 185VC jest w stanie przenieść moc i charakter brzmienia instrumentów koncertowych do znacznie mniejszej obudowy.
Financial options
Price negotiable
No
Tuning included in the price
Yes
Transport included in the price (ground floor)
Domestic
Location
Country
Poland
State/Region/Province
West Pomerania
City
Szczecin
Show on map
Expand Map
Contact Person: Rainer Nix
 • Report Listing
  Cancel Report
ID: 427960
Search for a city or choose one from the list

Offers you can compare

  You don’t have any pianos or grand piano selected for comparison
  Compare
  The account with the email address already exists on the site. To synchronize with Social Network Login plugin please enter the password to your account on the site.
  Select a label or click "Other" to send comments
  Loading...
  Are you sure you want to cancel your report?
  Ask for an instrument Please ask for more pictures Ask for rent Clear